Numer 2(392)    Luty 2018Numer 2(392)    Luty 2018
fot.Anna Radziukiewicz
Dzieci naszego Boga
Anna Radziukiewicz
Grupa teatralna „Mimo wszystko” z Łęcznej, pracująca pod kierunkiem Małgorzaty Zielińskiej i Grzegorza Jacka Pelicy, przedstawiła 13 grudnia 2017 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podgłębokiem spektakl „Bracia naszego Boga”. Ten sam spektakl zaprezentowała 15 grudnia w Prawosławnym Domu Opieki w Lublinie przy ul. Dolińskiego. Z wielką uwagą obejrzano spektakl w obu ośrodkach.
Seniorzy stwierdzili, że młodzież „pokazała samo życie” i uczyniła to „w sposób tak profesjonalny, jakby to były ich osobiste przeżycia” (uchodźcy, imigrant z Wołynia, ludzie z rodzin patologicznych). Gimnazjaliści przybyli do Lublina na zaproszenie o. Mirosława Wiszniewskiego, dyrektora Domu Opieki, dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej i władz samorządowych Łęcznej.
Autorem sztuki, która dzięki wspaniałej grze nastoletnich aktorów, zdobyla pierwsze miejsce w dorocznym przeglądzie teatrów młodzieżowych powiatu łęczyńskiego i jedno z czołowych w województwie lubelskim, jest Grzegorz Jacek Pelica.

fot. Grzegorz Jacek Pelica

Twoja opinia


imię:
email:
komentarz
wpisz tekst z obrazka: token