Numer 12(402)    Grudzień 2018Numer 12(402)    Grudzień 2018
fot.Adam Bogdan
Bóg powołał mnie z ciemności
Anna Radziukiewicz
Anna Radziukiewicz: – Nie tylko pisze Pani książki, które stają się w Kanadzie bestsellerami, ale również przemawia, nieraz do milionów ludzi, jak chociażby podczas telewizyjnych wystąpień w The Miracle Channel, Day Star TV, The CBC – The National. Znają Panią także słuchacze różnych stacji radiowych. Do tego jest Pani założycielką i szefową organizacji Canada Silent No More (Kanada dłużej milczeć nie może), a także założyła stowarzyszenie Together for Life Ministries (Razem w służbie dla życia). Czy jest potrzebny aż tak potężny głos w sprawie, którą chce Pani donieść do świadomości ludzi?
– Ależ oczywiście.
– To problem Kanady?
– Skąd! Przemawiam w Izraelu, Meksyku, na Filipinach, Jamajce, w Rosji, Holandii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Chinach, Indii, Australii, Stanach Zjednoczonych. Przemawiam na forum międzynarodowych instytucji, jak ONZ. Bo to jest problem milionów ludzi na świecie.
– Ma Pani na myśli aborcję?
– Oraz jej następstwa.
– Jak to jest w Kanadzie?
– Miliony kobiet dokonało w naszym kraju przez ostatnie czterdzieści lat aborcji. Dziennie rejestruje się ponad trzysta aborcji, co rocznie daje ich około sto tysięcy. W jednym kraju! Kanada ma problem z prostą reprodukcją. Jej populacja maleje.
– Moje ciało, mój wybór, głoszą zwolennicy aborcji.
– I tylko poprawność polityczna zamyka usta tym, którzy mówią, że wybór aborcji często niesie brzemienne skutki, że może zabijać kobiety, że nie ma pojęcia bezpiecznej chirurgicznej ingerencji w ciele kobiety podczas dokonywania aborcji.
– Pani nie jest poprawna polityczne…
– Tak, mówię otwarcie.
– Że…
– W sposób epidemiologiczny rozwija się na całym świecie zachorowalność kobiet na raka piersi. A pierwszą przyczyną raka piersi jest dokonanie aborcji.
– Dowodzą tego badania naukowe?
– Pierwsze studia na ten temat rozpoczęli Japończycy w 1957 roku. Od tego czasu, a to już ponad siedemdziesiąt lat, różne ośrodki badawcze w świecie wskazują na ten związek. Przestudiowałam na ten temat wyniki badań 28 ośrodków w świecie. Wszystkie dochodzą do podobnych wniosków. A my patrzymy na wzrost zachorowalności na raka, widzimy, jak z tego powodu umierają kobiety i milczymy.
– Pani nie milczy.
– Mówię: Jeśli wybierasz aborcję, możesz wybrać z dużym prawdopodobieństwem raka piersi. Jeśli masz w rodzinie historię z rakiem piesi, w praktyce jest prawdopodobieństwo, że została popełniona aborcja.
– Tragicznie to brzmi.
– Nie tylko to. Istnieje związek aborcji z innymi chorobami. A niektore z nich dotykają nie tylko kobiety, ale bywa, że i ojców dzieci nienarodzonych. A jest to bezpłodność, depresja, stany lękowe, nadużywanie alkoholu, narkotyków, samobójstwa. Duży jest problem zwłaszcza z chorobami psychicznymi. W pewnym momencie odzywa się refleksja: – Boże, co ja zrobiłam! Wiele kobiet cierpi w odosobnieniu, w ciszy i we wstydzie, latami walcząc z depresją, alkoholizmem, narkomanią, mając świadomość, że zabiły własne dziecko, czyli najwspanialszy dar, który mógł ich spotkać. Osobiście znam dwie kobiety, które popełniły po aborcji samobójstwo.

(ciąg dalszy dostępny w wersji drukowanej lub w E-wydaniu Przeglądu Prawosławnego)

Twoja opinia


imię:
email:
komentarz
wpisz tekst z obrazka: token