Numer 9(411)    Wrzesień 2019Numer 9(411)    Wrzesień 2019
fot.Aleksandra Wasyluk
Nowy kapłan
Natalia Klimuk
11 sierpnia z rąk arcybiskupa Jakuba w białostockim soborze św. Mikołaja święcenia kapłańskie przyjął diakon Piotr Makal. To absolwent Politechniki Warszawskiej (2008) i Prawosławnego Seminarium Duchownego (2014). Od 2015 roku diakon w parafii apostoła Jana Teologa w Białymstoku. Nauczyciel w szkole św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku. Bratczyk, wolontariusz, który służy Cerkwi od najmłodszych lat.

Z okazji przyznania portalowi cerkiew.pl Nagrody im. księcia Ostrogskiego mówił: – Praca w cerkiew.pl dała mi bardzo dużo, także pod względem zawodowym. Polecam każdemu prawosławnemu studentowi poświęcenie części wolnego czasu i pracy na rzecz Cerkwi. Nagroda Ostrogskiego to zasługa całego zespołu, którego częścią kiedyś byłem.
Ojciec Piotr i jego matuszka Elżbieta, z domu Konachowicz, pochodzą z rodzin w których jest wielu duchownych, także mnichów, matuszek. To wnuk cenionego duchownego ojca Aleksandra, syn naszego współpracownika diakona Jarosława, brat byłego członka naszej redakcji Jana.
Aksios, ojcze Piotrze!


Natalia Klimuk
fot. Aleksander Wasyluk

Twoja opinia


imię:
email:
komentarz
wpisz tekst z obrazka: token