Numer 4(406)    Kwiecień 2019Numer 4(406)    Kwiecień 2019
fot.
Zakończenie roku w Prawosławnym Studium Psalmistów 2019 VI 05
31 maja w Prawosławnym Studium Psalmistów w Hajnówce zakończono rok akademicki. Egzamin końcowy przed komisją pod przewodnictwem o. mitrata Michała Niegierewicza złożyło siedmiu studentów, uzyskując kwalifikacje psalmisty – dyrygenta.
Patriarcha Bartłomiej w Polsce 2019 VI 03
W Polsce, w ramach obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zagłady pomordowanych przez nazistowskich Niemców w czasie drugiej wojny światowej, przebywał Jego Świątobliwość Arcybiskup Konstantynopola Nowego Rzymu i Patriarcha Ekumeniczny Bartłomiej.
Prawosławie w Europie Zachodniej na przykładzie Szwajcarii 2019 V 22
Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów w Białymstoku zaprasza 30 maja (czwartek) o godz. 17.00 do Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku na spotkanie z dr Andrzejem Charyło na temat: "Prawosławie w Europie Zachodniej na przykładzie Szwajcarii"
V Prolog w Bielsku Podlaskim 2019 V 16
Prolog, czyli Dni Kultury i Piśmiennictwa Słowiańskiego, odbywać się będą w tym roku w Bielsku Podlaskim od 23 do 26 maja. Ich główni organizatorzy to Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, kierowane przez Doroteusza Fionika i bielska parafia Opieki Matki Bożej, której proboszczem jest o. Jan Szmydki. Jest jeszcze siedmiu współorganizatorów m. in. Fundacja Księcia Ostrogskiego, Bielski Dom Kultury.
Arcybiskup Jakub Honorowym Obywatelem Miasta Białegostoku 2019 IV 06
Zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta Białegostoku został nadany arcybiskupowi białostockiemu i gdańskiemu Jakubowi 30 marca. Uroczystość, na którą zaprosił prezydent miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski i przewodniczący rady miasta Białystok Łukasz Prokorym, odbyła się w wypełnionej po brzegi Sali Wielkiej pałacu Branickich.
Prosimy o 1% 2019 I 30
Ten dar dla Przeglądu Prawosławnego bardzo pomaga nam wydawać nasze pismo. Kupujemy za te pieniądze papier na cały rok. Ofiarodawcom będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą, wpłatę.
Spasi Hospodi
Nagrody Księcia Ostrogskiego przyznane 2019 I 30
Komunikat kapituły 30. edycji Nagrody im. Księcia Konstantego Ostrogskiego z 26 stycznia 2019 roku
XIII Biesiada z Księciem 15 lutego 2018 XII 15
W świąteczny piątek, jednego z dwunastu najważniejszych świąt w roku, Spotkania Pańskiego, spotkamy się o godzinie 19.00 na Biesiadzie z Księciem. To święto zachęca do bycia razem.
O Ostrobramskiej Ikonie Matki Bożej 2018 IX 14
W Muzeum Ikon w Supraślu (ul. Klasztorna 1) trwa czasowa wystawa „Panno Święta, (…) co w Ostrej świecisz bramie”, poświęcona wileńskiej Ostrobramskiej Ikonie Matki Bożej, jednej z nielicznych, gdzie jest Ona ukazana bez Dzieciątka.
Spotkanie patriarchów w Stambule 2018 IX 06
Patriarcha moskiewski i całej Rusi Kirył spotkał się 31 sierpnia w Stambule z patriarchą konstantynopolitańskim Bartłomiejem I. Rozmowy, najpierw w obecności wszystkich członków synodu patriarchatu konstantynopolitańskiego, potem w obecności metropolity wołokołamskiego Iłariona i metropolity Galii Emmanuela, trwały łącznie prawie dwie i pół godziny. Poprzednio obaj patriarchowie spotkali się ponad dwa lata temu, a od tego czasu, jak podkreślano, zarówno w życiu religijnym jak i na świecie zmieniło się bardzo wiele.
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|