Numer 1(271)    styczeń 2008Numer 1(271)    styczeń 2008
fot.Anna Radziukiewicz
Ćwierćwiecze przeniesienia relikwii 2017 IX 02
W tym roku przypada 25 rocznica przeniesienia z Grodna do Białegostoku relikwii świętego naszej ziemi, męczennika dzieciątka Gabriela. Tak ważne wydarzenie w historii naszej Cerkwi na trwałe wpisało się w pamięć wiernych i znalazło swe miejsce w kalendarzu liturgicznym.
W Fastach wyświęcono krzyż 2016 IX 27
W Fastach od strony ołtarzowej cerkwi Podwyższenia Krzyża Pańskiego stanął nowy krzyż, ufundowany przez parafian i ludzi dobrej woli. Zajął miejsce starego, powalonego przez wichurę. Ma niezwykle wysmakowane proporcje, o kształcie rzadko spotykanym na Białostocczyźnie.
LUBSACRO po raz ósmy 2016 IX 27
Prezentacja najnowszych trendów w sztuce sakralnej, oferta pielgrzymek i wycieczek do miejsc świętych, przegląd nowoczesnych technologii w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej, wystawy malarstwa sakralnego, bezpłatne warsztaty i konferencje – tak w skrócie zapowiada się VIII edycja Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO.
Ikona św. Paisjusza w Białymstoku 2016 VII 12
11 lipca powitano przy cerkwi św. Eliasza w Dojlidach ikonę św. Paisjusza Hagioryty. Ikona przybyła ze Świętej Góry Atos.
Ikona św. Apostoła Andrzeja dla prezydenta 2016 II 29
2 lutego metropolita Sawa, w asyście biskupa siemiatyckiego Jerzego, prawosławnego ordynariusza Wojska Polskiego, złożył wizytę prezydentowi Andrzejowi Dudzie.
Spotkanie z kolędą 2016 II 08
17 stycznia duchowni parafii św. Jana Klimaka w Warszawie na Woli wraz z radą parafialną i komitetem rodzicielskim punktu katechetycznego przy tejże parafii zorganizowali na Zamku Królewskim choinkowe spotkanie dla najmłodszych. Swoją obecnością spotkanie uświetnili biskup siemiatycki Jerzy, mazowiecki kurator oświaty Dorota Sokołowska, przedstawiciele służb dyplomatycznych, szkół oraz władz gminnych i samorządowych.
O bieżeństwie w parlamencie 2015 VII 24
W holu głównym gmachu Sejmu 21 lipca została otwarta wystawa „Bieżeństwo 1915-1923. Wspólna historia”, zorganizowana przez Fundację Księcia Ostrogskiego. Obecność tematyki bieżeństwa w polskim parlamencie stała się możliwa dzięki zabiegom posła Eugeniusza Czykwina, jednocześnie przewodniczącego społecznego komitetu obchodów setnej rocznicy bieżeństwa, działającego od dwóch lat.
Festiwal Bułata Okudżawy – Hajnówka 2015 2015 VII 01
Serdecznie zapraszamy na II Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce "Wiara, Nadzieja, Miłość"
W Białymstoku wyświęcono cerkiew św. Mikołaja Serbskiego 2015 VI 29
Wyświęcenia cerkwi św. Mikołaja Serbskiego, znajdującej się w domu parafii św. Jana Teologa w Białymstoku na Bacieczkach dokonał 28 czerwca arcybiskup białostocki i gdański Jakub, biskup supraski Grzegorz oraz władyka serbskiej Cerkwi Milutin. Podczas św. Liturgii modlili się duchowni z Polski, Serbii i Ukrainy. Śpiewali Serbowie.
Wystawa o "Bieżeństwie" w Sokółce 2015 VI 03
Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia przygotowanej przez Fundację Ostrogskiego wystawy "Bieżeństwo (uchodźstwo) 1915. Wspólna historia" w Sokółce.
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|